Hölvényi György: A szíriai szankciók csak a szenvedők helyzetét rontják!
2024. március 2. 08:39

„Az évtizedes változatlanság jelzi: a szankciós politika nem éri el célját, csak a segítségnyújtást nehezíti” – jelentette ki Hölvényi György európai parlamenti képviselő a szíriai válságról szóló plenáris vitához benyújtott írásbeli hozzászólásában.

Hölvényi György, az európai néppárti frakció fejlesztéspolitikai szóvivője hangsúlyozta: Szíriában, Európa szomszédságában több mint tizenkét éve megoldatlan a humanitárius és biztonsági válság. „Az évtizedes változatlanság jelzi: a szankciós politika nem érte el célját. Nem kényszeríti ki az Aszad-rezsim meghátrálását. A vezetés megtalálja a túlélés módjait, a bankrendszert sújtó uniós intézkedések csak a segítségnyújtást nehezítik.”

A politikus utalva az Európai Tanács által bevezetett fél évente megújított humanitárius kivételekre elmondta: ugyan a szankciók alól mentességet élvez a humanitárius tevékenység, de az életmentő gyógyászati felszereléseket és segítségnyújtáshoz szükséges eszközöket gyártó európai vállalatok képtelenek így előre tervezi. Ez meggátolja a hatékony működést. „A banki utalások ellehetetlenítése és a félévente megújított humanitárius kivételek megoldást nem, csak bizonytalanságot teremtenek. Hozzátette: ez mindaddig így marad, amíg a humanitárius szektor időkorlát nélküli mentességet nem kap. Ez nem a rezsimnek tett engedmény, hanem a szenvedőknek nyújtandó hatékony segítségnyújtás alapvető feltétele. A jelenlegi politika ugyanis elsősorban az európai vállalatok, humanitárius szervezetek tevékenységét nehezíti vagy teljességgel ellehetetleníti” – hangsúlyozta Hölvényi.

Felszólalását zárva Hölvényi rámutatott: „A Szíriával kapcsolatos szankciós politika a leginkább szükséget szenvedőket sodorja a még nehezebb helyzetbe. Közülük is a keresztény közösségek a legkiszolgáltatottabbak. Mégis hiába várnak tőlünk támogatást. A közöny által a legősibb keresztény kultúrát hagyjuk elpusztulni.”

  

gondola
Címkék:
  • Ezt a harcot még nem vívtuk meg
    Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
  • Ellaposodott futball
    A válogatottra vonatkozólag a miniszterelnök mondott lényegeset, igaz, évekkel ezelőtt, és azóta sem ismételte meg. Eszerint a magyar nemzeti tizenegynek a világ tíz legjobb válogatottja közé kell kerülnie. Jelenleg a 32., de Marco Rossi talán elindíthatja csapatunkat a fölfelé vezető úton.
  • Sorsdöntő meccs vár a mieinkre
    A több mint hat éve regnáló Rossi hatalmas mérföldkőhöz érkezik a válogatott kispadján, ugyanis hétfőn a 70. találkozójával megelőzi az örökrangsorban a legendás Aranycsapat mesterét, Sebes Gusztávot, azaz immár egyedül áll majd a második helyen Baróti Lajos mögött.
  • Leragadt egy tagállam belügyeinél az EU-szélsőség
    Mráz Ágoston Sámuel rámutatott, az EP balliberális többsége támadást indított, és ellenségnek tekintette a magyar miniszterelnököt, mindezt azért, mert látják benne a "jövő emberét", aki alternatívát épít a brüsszeli elittel szemben, ebben pedig a magyar társadalom többsége mellette áll.
  • Katasztrofális hatású regionális konfliktus veszélye
    Andrea Tenenti, az UNIFIL szóvivője az AFP francia hírügynökségnek kijelentette: attól tart, hogy rövidesen „mindenki számára katasztrofális hatású regionális konfliktus következik be”.
MTI Hírfelhasználó