További tiltakozások a platószónok jelkép-einstandja ellen
2024. október 2. 14:58

Veszprém vármegye, 2024. október 2., szerda - Az 1945 utáni politikai elítélteket, üldözötteket és leszármazottaikat képviselő szervezetek tiltakozása az 1956-os lyukas zászló pártpolitikai felhasználása ellen

T I L T A K O Z Á S

Az 1945 utáni politikai elítélteket, üldözötteket és leszármazottaikat tömörítő alábbi szervezetek a leghatározottabban tiltakoznak Magyar Péter pártelnök 2024. október 1-i bejelentése ellen, miszerint „A TISZA Párt jelképe a mai naptól az 1956-os lyukas zászló”.

Álláspontunk szerint az 1956-os lyukas zászló a magyar történelmi zászlók sorába tartozik, így az egész nemzet önazonosságának és egyediségének szimbóluma.

Az 1956-os Forradalom és Szabadságharc első napján keletkezett jelkép pontosan a nemzeti szimbólumok kisajátítása elleni tiltakozás okán jött létre.

A magyar nemzeti színeket kommunista jelképpel beszennyező Rákosi címert a magyar társadalom akkor teljes egyhangúsággal és összefogással vágta ki, mint a nemzet önérzete elleni gyalázatot.

A világon a mai napig egyedülálló tiltakozási forma a lyukas zászló, egy különleges nemzeti kincs és egyértelmű azonossági jel.

A legerélyesebben tiltakozunk különleges nemzeti jelképünk pártpolitikai célokra való felhasználása ellen, mely éppen olyan eszmei megerőszakolási kísérlet, mint amilyen a nemzeti lobogóból 1956-ban kivágott kommunista címer volt.

Budapest, 2024. október 2.

Égi Pál, az 56-os Szövetség elnöke

Csigás Zoltán, az 1956-os Magyar Szabadságharcosok Világszövetsége elnöke

Pintér Kornél, a Magyar Vidék Országos 56-os Szervezet elnöke

Dr. Horváth László, az 56-os Szabadságharcos Lovagrend elnöke

Máhli Imre, az 1956 Magyar Nemzetőrség elnöke

Ámon Antal, a Magyar Politikai Foglyok Szövetsége elnöke

Menczer Erzsébet, a Szovjetunióban volt magyar Politikai Rabok és Kényszermunkások Szervezetének elnöke

Somssich Tamás , a Recski Szövetség főtitkára

Szelekovszkyné Csendes Mária, a Politikai Elítéltek Közössége 1945–56 főtitkára

Dr. Mari Albertné, a Hortobágyi Kényszermunkatáborokba Elhurcoltak Egyesületének elnöke

Kiadó: Magyar Vidék Országos '56-os Szervezet
 

MTi
Címkék:
  • Ezt a harcot még nem vívtuk meg
    Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
  • Ellaposodott futball
    A válogatottra vonatkozólag a miniszterelnök mondott lényegeset, igaz, évekkel ezelőtt, és azóta sem ismételte meg. Eszerint a magyar nemzeti tizenegynek a világ tíz legjobb válogatottja közé kell kerülnie. Jelenleg a 32., de Marco Rossi talán elindíthatja csapatunkat a fölfelé vezető úton.
  • Magyarországon nem lesz migránstábor
    Magyarországon nem lesz migránstábor, a migránsokat Brüsszelbe fogjuk szállítani - ismételte meg a kormány álláspontját.
  • XXI. Század Intézet: A veszélyek korában felértékelődik a kormányzóképesség
    A világ és benne Magyarország 2020-ban a veszélyek korába lépett, a koronavírus-járvány és a háború szörnyűségei, illetve a kiszámíthatatlan nemzetközi környezet alapjaiban változtatta meg az életet. Ilyen helyzetben felértékelődik azoknak a politikusoknak a szerepe, akik képesek erőt sugározni, és helytállnak a válságkezelésben, egyszóval kormányzóképesek – olvasható a XXI. Század Intézet elemzésében, amelynek részleteit hétfőn közölték az MTI-vel.
  • Tizenhét légiós a válogatott keretben
    Kerkez Milosra, Horváth Krisztoferre és Nego Loicra sem számíthat Marco Rossi szövetségi kapitány a soron következő NL-mérkőzéseken. A távolmaradók helyére a Bolton támadója, Schön Szabolcs, a Herthában szereplő Dárdai Pál, valamint a DVTK szélsője, Gera Dániel került, utóbbi első alkalommal vehet részt az A-válogatott összetartásán.
MTI Hírfelhasználó