További tiltakozások a platószónok jelkép-einstandja ellen
2024. október 2. 14:58
Veszprém vármegye, 2024. október 2., szerda - Az 1945 utáni politikai elítélteket, üldözötteket és leszármazottaikat képviselő szervezetek tiltakozása az 1956-os lyukas zászló pártpolitikai felhasználása ellen
T I L T A K O Z Á S
Az 1945 utáni politikai elítélteket, üldözötteket és leszármazottaikat tömörítő alábbi szervezetek a leghatározottabban tiltakoznak Magyar Péter pártelnök 2024. október 1-i bejelentése ellen, miszerint „A TISZA Párt jelképe a mai naptól az 1956-os lyukas zászló”.
Álláspontunk szerint az 1956-os lyukas zászló a magyar történelmi zászlók sorába tartozik, így az egész nemzet önazonosságának és egyediségének szimbóluma.
Az 1956-os Forradalom és Szabadságharc első napján keletkezett jelkép pontosan a nemzeti szimbólumok kisajátítása elleni tiltakozás okán jött létre.
A magyar nemzeti színeket kommunista jelképpel beszennyező Rákosi címert a magyar társadalom akkor teljes egyhangúsággal és összefogással vágta ki, mint a nemzet önérzete elleni gyalázatot.
A világon a mai napig egyedülálló tiltakozási forma a lyukas zászló, egy különleges nemzeti kincs és egyértelmű azonossági jel.
A legerélyesebben tiltakozunk különleges nemzeti jelképünk pártpolitikai célokra való felhasználása ellen, mely éppen olyan eszmei megerőszakolási kísérlet, mint amilyen a nemzeti lobogóból 1956-ban kivágott kommunista címer volt.
Budapest, 2024. október 2.
Égi Pál, az 56-os Szövetség elnöke
Csigás Zoltán, az 1956-os Magyar Szabadságharcosok Világszövetsége elnöke
Pintér Kornél, a Magyar Vidék Országos 56-os Szervezet elnöke
Dr. Horváth László, az 56-os Szabadságharcos Lovagrend elnöke
Máhli Imre, az 1956 Magyar Nemzetőrség elnöke
Ámon Antal, a Magyar Politikai Foglyok Szövetsége elnöke
Menczer Erzsébet, a Szovjetunióban volt magyar Politikai Rabok és Kényszermunkások Szervezetének elnöke
Somssich Tamás , a Recski Szövetség főtitkára
Szelekovszkyné Csendes Mária, a Politikai Elítéltek Közössége 1945–56 főtitkára
Dr. Mari Albertné, a Hortobágyi Kényszermunkatáborokba Elhurcoltak Egyesületének elnöke
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
A világban jelenleg nagy változások vannak folyamatban, "újraosztás zajlik", aminek több látható jele is van. Ide tartozik például, hogy másfélszer annyit költ a világ fegyverkezésre, mint húsz évvel ezelőtt, továbbá, hogy egyre több a háborús konfliktus, tíz év alatt ötszörösére nőtt a kereskedelmi korlátozások száma, a globális migrációs folyamatoknak pedig már csaknem 300 millió ember része - sorolta Orbán Balázs.
A rivális Triha ötödik találatával zárkózott fel ismét egy gólra, majd egy rossz átadást lefülelve ismét ő tört kapura, és ki is használta a ziccert (9-9). Bő egy perccel a vége előtt fórt kapott a magyar válogatott, Rybanska használta ki a lehetőséget, eldöntve ezzel a meccset.
Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a környékbeli gazdák és önkormányzatok nevében mondott köszönetet a kormányzati és szakmai erőfeszítésekért, amelyek lehetővé tették a „Vizet a tájba” program megvalósítását. Mint fogalmazott, az elmúlt évtizedek feszült várakozása után végre megszületett az a szakmai és költségvetési döntés, amelynek köszönhetően „újra élhet” a Homokhátság.