Nagy Zsolt, a magyar labdarúgó-válogatott és a Puskás Akadémia szélsője szerint a nemzeti csapatnak úgy kell kiutaznia a hollandok elleni, szombati Nemzetek Ligája-mérkőzésre, hogy elhiggye, képes győzni Amszterdamban is.
A magyar válogatott megköszöni a szurkolást a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának 3. csoportjában játszott Magyarország - Hollandia mérkőzés után a Puskás Arénában 2024. október 11-én. Magyarország-Hollandia 1-1. MTI/Czeglédi Zsolt
A 31 éves futballista az M4 Sportnak adott interjúban kiemelte, jelentősen megnehezíti majd a dolgukat, hogy a szurkolók ezúttal nem lehetnek ott a helyszínen.
A magyar drukkerek azért nem támogathatják a válogatottat a Johann Cruijff Arénában, mert a Bosznia-Hercegovinában 2-0-ra megnyert októberi meccsen tanúsított rasszista megnyilvánulásaik miatt az európai szövetség (UEFA) nem engedélyezte a jegyek árusítását a vendégszektorba.
"Amit a szurkolóink tudnak adni, az nagy százalékban segíti a csapatot, de most úgy kell felmennünk a pályára, mintha ott lennének velünk" - mondta Nagy Zsolt, és párhuzamot vont az előző NL-kiírásban, az angolok ellen játszott meccsekkel. Akkor a válogatott 1-0-ra nyert Anglia ellen a Puskás Arénában, majd Wolverhamptonban nagy meglepetésre 4-0-s diadalt aratott.
"Most a hollandokkal játszottunk itthon 1-1-et, úgyhogy ha egyszer már az angolok ellen meg tudtuk ugrani ezt a feladatot, akkor akár ez is meglehet. Úgy kell kimennünk a pályára, hogy képesek vagyunk nyerni" - hangsúlyozta a 26-szoros válogatott játékos, aki többek között arról is beszélt, hogy az előző két NL-találkozón "nagyon elfáradt", de jó érzéssel tölti el, hogy a hollandok elleni hazai meccsen, majd Bosznia-Hercegovinában is gólpasszt adott.
"Számomra mindig nagy dolog, hogy itt lehetek a csapattal, és minden alkalommal ugyanolyan izgatottan várom a kerethirdetést. Felemelő érzés, amikor Marco Rossi szövetségi kapitány dicsér, egyben plusz motivációt is ad, hogy amikor a válogatottban pályára léphetek, akkor rátegyek még egy lapáttal a teljesítményemre" - fogalmazott Nagy Zsolt.
A szélső emlékeztetett rá, jó a hangulat a válogatottnál és egységes a csapat, amire most is nagy szükség lesz.
"Korábban már többször bebizonyítottuk, hogy ha az egység megvan, akkor nem számít, hogy ki az ellenfél, képesek vagyunk jó eredményeket elérni" - jelentette ki.
Az A divízió 3. csoportjának harmadik helyén álló magyarok szombaton 20.45-től játszanak a második hollandokkal Amszterdamban, három nappal később pedig a németeket fogadják telt ház előtt a Puskás Arénában.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
A rivális Triha ötödik találatával zárkózott fel ismét egy gólra, majd egy rossz átadást lefülelve ismét ő tört kapura, és ki is használta a ziccert (9-9). Bő egy perccel a vége előtt fórt kapott a magyar válogatott, Rybanska használta ki a lehetőséget, eldöntve ezzel a meccset.
A világban jelenleg nagy változások vannak folyamatban, "újraosztás zajlik", aminek több látható jele is van. Ide tartozik például, hogy másfélszer annyit költ a világ fegyverkezésre, mint húsz évvel ezelőtt, továbbá, hogy egyre több a háborús konfliktus, tíz év alatt ötszörösére nőtt a kereskedelmi korlátozások száma, a globális migrációs folyamatoknak pedig már csaknem 300 millió ember része - sorolta Orbán Balázs.
Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a környékbeli gazdák és önkormányzatok nevében mondott köszönetet a kormányzati és szakmai erőfeszítésekért, amelyek lehetővé tették a „Vizet a tájba” program megvalósítását. Mint fogalmazott, az elmúlt évtizedek feszült várakozása után végre megszületett az a szakmai és költségvetési döntés, amelynek köszönhetően „újra élhet” a Homokhátság.