Izlandtól Görögországig, a balti államoktól Portugáliáig mindenhol vannak ukrajnai menekültek. A Zelenszkij-rezsim politikájában nem bíztak.
2024. szeptember 14. 10:32
Az orosz-ukrán háború elől Ukrajnából menekülők a záhonyi vasútállomáson - MTI/Czeglédi Zsolt
Látványos térképet osztott meg Instagram-oldalán az Eurostat, amelyen az látható, melyik uniós országban hány olyan nem uniós polgár élvez menekült státuszt, aki az ukrajnai háború kitörése óta jött el Ukrajnából. Az adatokat 2024. július végén rögzítették, tehát elég frissek. Az Eurostat posztjában azt írja, az adatokat szolgáltató uniós országok közül a legtöbb ilyen személy Németországban van (1 110 600 fő), azt követi Lengyelország (976 205 fő), a harmadik helyen pedig Csehország van (369 610).
eurostat
Magyarországon a térkép szerint július 31-én 37160 ilyen személy tartózkodott, ám valószínűleg ennél több ukrajnai menekült lehet nálunk, mivel a térkép a nem uniós polgárokról szól. Magyarországra pedig sok ukrán-magyar kettős állampolgár jött, akik egyben uniós polgárok is. A térképen összesítés is található, mely szerint több mint 4 millió menekültről van szó EU-szerte.
"Ez feljogosít talán bennünket arra, hogy kerüljük az óvatoskodó megfogalmazást, amit a híradásokban láttam. Nem meghalt, meg kényszersorozás következtében. Agyonverték. Tehát agyonvertek egy magyar állampolgárt, ez a helyzet. És ez egy olyan ügy, amit ki kell vizsgálnunk" szögezte le a kormányfő.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Ez a siker azt jelenti, hogy ha a görögök - akiket a magyar válogatott pénteken legyőzött - érvényesítik a papírformát a vb-újonc horvátokkal szemben, akkor a nemzeti csapat a szerdai utolsó találkozó eredményétől függetlenül csoportelsőként közvetlenül a negyeddöntőbe jut.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
Zelenszkij ukrán elnök és Ursula Von der Leyen európai bizottsági elnök arról tárgyal, hogyan lehetne kikerülni a magyar vétót Ukrajna uniós tagságával kapcsolatban. "Kár a gőzért! Sehogy. Inkább arról tárgyaljanak, hogy a kényszersorozások során senki ne haljon meg!" – írta ezzel kapcsolatban Orbán Viktor.