Soltész Miklós rámutatott: a premontrei rend több mint 900 éve jött Magyarországra. Hozzátette, hogy a premontreiek Magyarországi léte lenyomatot hagyott a kultúrában, az oktatásban és a hit terjesztésében is.
2024. október 22. 19:36
gdl.hu
Négymilliárd forintos állami támogatásból épült fel a Gödöllői Premontrei Apátság Szent Ágoston Prépostsági Temploma - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára kedden, Gödöllőn az MTI-nek.
Soltész Miklós rámutatott: a premontrei rend több mint 900 éve jött Magyarországra. Hozzátette, hogy a premontreiek Magyarországi léte lenyomatot hagyott a kultúrában, az oktatásban és a hit terjesztésében is.
A folyamatot a 20. század szakította meg - ismertette. Úgy fogalmazott: Trianonnal elvesztek a határon túl rekedt egyházi és oktatási intézményeik, a kommün alatt pedig minden egyházi intézményt támadtak és 1945 után, a kommunista hatalomátvétellel elvették iskoláikat, intézményeiket, majd 1950-ben feloszlatták a szerzetesrendeket is.
Az egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár kijelentette, hogy a premontrei rend csak a rendszerváltással tudta újra elkezdeni az oktatási és hitéleti tevékenységeit és Szombathelytől Keszthelyen át egészen Gödöllőig fantasztikus oktatási-nevelési és szociális munkát végeznek.
MTI/Szigetváry Zsolt
A kormány segíti a magyar egyházak fejlesztéseit, törekvéseit és köszöni az elmúlt 900 éves munkát – fűzte hozzá Soltész Miklós.
A Gödöllői Premontrei Apátság Szent Ágoston Prépostsági Temploma építkezését a kormány támogatta a premontrei rend alapításának 900 éves évfordulója alkalmából, a Gödöllői Premontrei Apátság hitéleti és oktatási feladatainak elősegítése érdekében. A támogatásból valósult meg a tervezés és az építés mellett a templom berendezése: oltárok, padok, stallumok, orgona, szobor került bele, de abból fedezték a díszítőfestést és az ólomüvegablakokat is. A harangok az egyházközség tagjainak, a gimnázium diákjainak és szüleiknek, öregdiákjainak, valamint a rendhez közel álló cégek és magánszemélyek adományaiból készültek el.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Az a neoliberális birodalmi szemlélet, amely ma jellemzi a brüsszeli „elit” magatartását, nem csak gátja a tagországok normális együttműködésének, hanem legfőbb ellensége az unió egészséges fejlődésének. Ezt a folyamatot sürgősen meg kellene állítani, mert félő, hogy hamarosan késő lesz – véli Bánó Attila.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, a KDNP elnöke Kőszegen tartott a minap lakossági fórumot, ahol többek között Orbán Viktor román elnökválasztásról tett kijelentéséről kérdezte a dollármédia egyik meghatározó orgánuma, a 444. A KDNP elnöke hangsúlyozta, hogy a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) mögött áll.
A jogállamiság követelménye az Európai Bizottság elnökére is vonatkozik. A szélsőséges Ursula von der Leyen azt hazudta, hogy Covid-sms-ei már elvesztek. Most fény derülthet a gigászi korrupcióra.