gdl.hu
Négymilliárd forintos állami támogatásból épült fel a Gödöllői Premontrei Apátság Szent Ágoston Prépostsági Temploma - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára kedden, Gödöllőn az MTI-nek.
Soltész Miklós rámutatott: a premontrei rend több mint 900 éve jött Magyarországra. Hozzátette, hogy a premontreiek Magyarországi léte lenyomatot hagyott a kultúrában, az oktatásban és a hit terjesztésében is.
A folyamatot a 20. század szakította meg - ismertette. Úgy fogalmazott: Trianonnal elvesztek a határon túl rekedt egyházi és oktatási intézményeik, a kommün alatt pedig minden egyházi intézményt támadtak és 1945 után, a kommunista hatalomátvétellel elvették iskoláikat, intézményeiket, majd 1950-ben feloszlatták a szerzetesrendeket is.
Az egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár kijelentette, hogy a premontrei rend csak a rendszerváltással tudta újra elkezdeni az oktatási és hitéleti tevékenységeit és Szombathelytől Keszthelyen át egészen Gödöllőig fantasztikus oktatási-nevelési és szociális munkát végeznek.
MTI/Szigetváry Zsolt
A kormány segíti a magyar egyházak fejlesztéseit, törekvéseit és köszöni az elmúlt 900 éves munkát – fűzte hozzá Soltész Miklós.
A Gödöllői Premontrei Apátság Szent Ágoston Prépostsági Temploma építkezését a kormány támogatta a premontrei rend alapításának 900 éves évfordulója alkalmából, a Gödöllői Premontrei Apátság hitéleti és oktatási feladatainak elősegítése érdekében. A támogatásból valósult meg a tervezés és az építés mellett a templom berendezése: oltárok, padok, stallumok, orgona, szobor került bele, de abból fedezték a díszítőfestést és az ólomüvegablakokat is. A harangok az egyházközség tagjainak, a gimnázium diákjainak és szüleiknek, öregdiákjainak, valamint a rendhez közel álló cégek és magánszemélyek adományaiból készültek el.
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
Soltész Miklós a megújult Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola átadásán arról beszélt: a katolikus oktatási intézmények akkor tudják elvégezni a munkájukat, ha megkapják ugyanazt a támogatást, amelyet az állami iskolák.
-
A NATO-főtitkár azt írta: "jó volt látnia Orbán Viktor kormányfőt" Brüsszelben.
-
Aki nem tiszteli az időseket, az nem jövőt épít, hanem maradandó kárt okoz a társadalomban! Mást sem látni Magyar Pétertől és a Tisza párttól, hogy magyart magyar ellen fordít, egymásnak uszítja a különböző társadalmi rétegeket, azt hazudva, hogy őket szolgálja. Amit Brüsszel támad, azt támadják ők is, főleg, ha az a magyar kormány sikere, nem számít, hogy ez jó-e a magyar társadalomnak vagy sem - adta közre Juhász Hajnalka, a KDNP országgyűlési képviselőjének közösségi oldalán.