Nem ESZME-csere történt, hanem maszkcsere
A mai neoliberálisok gyökerei olyanok, mint a tájidegen növényekéi, vagy elszáradnak, vagy invazív módon – a természet törvényei szerint – igyekeznek kiszorítani az őshonos, egészséges fajtákat – elemez Kövesdi Károly.
2024. november 3. 13:43

amazon

A választásokat követően a kommunistákból liberálisok lettek – állapította meg Orbán Viktor miniszterelnök egy bécsi sajtóbeszélgetésen. Kövesdi Károly Európa-érmes újságírót kérdezte a Gondola.

– Szerkesztő úr, Magyarországon a rendszerváltoztatáskor a legszélsőségesebb kommunisták, az ávósok gyermekeiből lettek a legharciasabb liberálisok. Ugyanakkor amikor a Terror Háza szégyenfalára néhány ávós apa fényképe fölkerült, megpróbálták azokat politikai nyomásgyakorlással levétetni. A liberalizmus és a jellemesség mennyire lehet harmóniában?

– Nagy úr a hatalom, olyan, mint a kábítószer. Akinek a családja egyszer oda, vagy annak a közelébe került, nem szívesen mond le róla. Távol áll tőlem, hogy a gyerekeket az apák bűneiért elítéljem, de tény, hogy a liberálbolsevik táborban ritka dolog a múlttal való őszinte szembenézés. Egyik közismert példája ennek Dobrev Klára, akinek van bőr az arcán erkölcsről papolni. A hatalom vagy megacélozza a jellemet, vagy megrogyasztja, és ebben nagy szerepe van a genetikának és a családi példának. Amilyen miliőben nevelkedünk, olyanná válunk felnőtt korunkra. Orbán Viktor miniszterelnök úr a bécsi sajtóbeszélgetésben azt is említette, hogy mindig szembeszélben volt kénytelen élni, ez pedig a református alapigazságot juttatja eszünkbe: teher alatt nő a pálma. A mai neoliberálisok gyökerei olyanok, mint a tájidegen növényeké, vagy elszáradnak, vagy invazív módon – a természet törvényei szerint – igyekeznek kiszorítani az őshonos, egészséges fajtákat. A biodiverzitás alapján ez nem is lenne baj, de ők (ellentétben azzal, amit szajkóznak, hogy t.i. minden virág virágozzék a réten) nem bírják elviselni a másságot. Uralkodni akarnak minden áron, kipusztítani mindent maguk körül, ezért számukra semmi sem drága, beleértve akár a hazaárulást is. A jellemnek itt nincs helye, csak a gumigerincnek.

– A kommunizmus másik szélsősége a maoizmus. Több korábbi maoistából harsány liberális lett. Noha sok más irányban is változhattak volna, miért éppen a liberalizmus irányába vitte őket ez az eszme-csere?

– Marxizmus, leninizmus, maoizmus, fasizmus, szocializmus, liberalizmus – az összes balos izmus csupán ideológiai szinonímája a (természetesen nem létező) háttérhatalom által hőn áhított – és sajnos megvalósított – diktatúráknak. Nem is eszme-cserét, inkább maszk-cserét végeztek ezek, mert a lényeg ugyanaz volt, kezdve a marxizmussal, még korábban a „patkánylázadásokkal”, amelyek célja a keresztény-konzervatív értékrend lerombolása volt. A liberalizmus, a parttalan individualizmus megfelelő formának tűnt a tömegek manipulálására, hiszen az öntudatlan ember olyan, mint a kiöntött víz: mindig a legkisebb ellenállás irányában folyik. Az öntudatától megfosztott embert könnyű irányítani és manipulálni, és ez csak felismerés kérdése volt a „társadalomépítő mesterek” számára. A gyakorlati megvalósulás egyelőre tökéletesen működik. Sajnos. Reményeink szerint most az inga visszalendülésének a korát éljük.

– A kommunizmus és a liberalizmus abban is hasonlít egymásra, hogy minden más politikai gondolkosámódot kirekeszt, illetve abban is, hogy teljes világuralomra tör. A kommunizmusnak eddig mintegy 150 millió áldozata volt, köztük a Gulágon elhunyt több mint húszmillió emberrel. Miért félünk egy párhuzamtól?

– A cél mindig is a birodalmi törekvés, az anyagi javak koncentrációja volt. Minden más ehhez szolgált eszközül. Ezért kellett megfélemlíteni a tömegeket, s amikor ez már nem ment, elhitetni vele, hogy részesedik a hatalomból, sőt irányítója annak. Ezért kellett konzumidiótává „emelni” a tömeget, hogy leszoktassuk a kérdések feltevéséről, magáról a gondolkodásról. A „nyitott társadalom” kísérlete is erről szól: előbb „kinyitjuk” a szelepeket, a kívánt irányba tereljük a tömeget, majd amikor kellőképpen „átneveltük”, megfosztottuk kritikai öntudatától, szépen „bezárjuk”, megvalósítjuk az újabb diktatúrát. Amely lehet, hogy nem fog annyi halottal járni, de működni fog, mint egy sci-fi műben. Persze nem az idők végezetéig, hiszen a keresztény, konzervatív, nemzeti értékalapú világszemlélet mindig legyőzi ezt a disznófarmot, a kérdés csak az, hogy mennyi véráldozatot fog ez kívánni. A napokban lejátszódó amerikai elnökválasztás lesz az egyik vízválasztó, meglehet, hogy a szabad világok legtökéletesebbike közelebb sodródott a polgárháborúhoz, mint hinnénk. Ne legyen igazam!

Molnár Pál
 

Gondola
  • Brüsszel diktatúrára tör
    Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
  • Amikor a klíma lufi kipukkad
    Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
  • Akciók az információs hadviselésben
    Sajnos lesz elegendő erejük, hogy megvédjék az alvilági módszerekkel dolgozó, álhírgyártó „kollégáikat” – utal a szélsőbaloldali sajtóhálózatra Bánó Attila.
  • Orwell új világa
    Probléma lehet még a háborús hisztéria folyamatos fenntartása. Egyetlen szuper birodalom esetén ugyanis gondot okozhat, hogy nincs kivel háborúzni. Ki kell találni ezért olyan globális veszedelmeket, amelyek indokolttá teszik a rendkívüli állapot folyamatos fenntartását, szükség esetén pl. utazási korlátozások és/vagy kijárási tilalmak bevezetését, gázálarc vagy szájmaszk kötelező hordását, stb.
  • Botrányos dolgok Lengyelországban
    "Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.
MTI Hírfelhasználó