Ancsin Gábor munkában – ehf
A magyar férfi kézilabda-válogatott 32-23-ra nyert Finnország vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat második fordulójában, vasárnap Vantaaban.
Eredmény, 2. forduló, 2. csoport:
Finnország-Magyarország 23-32 (8-17)
lövések/gólok: 42/23, illetve 51/32
gólok hétméteresből: 0, illetve 4/3
kiállítások: 6, illetve 2 perc
Magyarország: Palasics - Krakovszki Zs. 3, Ancsin 4, Rosta 7, Hanusz 2, Szita 4, Bóka 1, cserék: Sipos 1, Ligetvári, Ónodi-Jánoskúti 2, Lukács 2, Szűcs 1, Bodó 2, Fazekas 1, Bartucz, Imre 2
Szerdán a magyarok Győrben 37-32-re nyertek Szlovákia ellen, a finnek pedig 29-28-ra kikaptak Montenegróban. A magyar keretből ezúttal Győri Mátyás, Bánhidi Bence, Krakovszki Bence és Nagy Benedek hiányzott.
Az első néhány perc alapján szoros első félidőre volt kilátás, mert a házigazdák masszív védekezésből gyors ellentámadásokat vezettek, de ezzel csak hét percig tudták tartani magukat (3-3). Ezt követően a vendégek kilenc percen belül egy 10-0-s sorozattal eldöntötték a meccset, nem véletlen, hogy a 17. percben már másodszor kért időt a finnek svéd szövetségi kapitánya, a játékosként háromszoros olimpiai ezüstérmes, hatszoros világbajnoki érmes, négyszeres Európa-bajnok Ola Lindgren.
A jelentős előnynek köszönhetően Chema Rodríguez szövetségi kapitány bátran cserélhetett és több fiatal játékosnak is lehetőséget adhatott. Ez némileg megtörte a csapat lendületét, és a hibákat kihasználva újra gólokat szereztek a finnek, akik a szünetben ennek ellenére 17-8-as hátrányban voltak.
Négy percen belül öt gólt lőttek a házigazdák a második félidő elején, és máris csak 17-13 volt az állás. Chema Rodríguez - tőle nem szokatlan módon - ekkor sem kért időt, és csapata kikecmergett a hullámvölgyből, bár a folytatásban sem játszott igazán jól, pedig ekkor csak olimpikonok voltak a pályán.
Ahogyan szerdán a felvidékiek ellen, ezúttal is elsősorban a védekezéssel voltak problémák. Az újabb hullámvölgy ellenére sem fenyegette veszély a magabiztos győzelmet, pláne úgy, hogy a meccs utolsó négy gólját a magyarok - ebből hármat Rosta Miklós - szerezték.
Rosta hét találattal a mezőny legeredményesebb játékosa volt, Palasics Kristóf három, Bartucz László hat védéssel zárt. A túloldalon Gauti Hjálmarsson öt gólt dobott, Joonas Klama 11, Patrik Roslander egy lövést védett.
A két csapat kilencedik egymás elleni mérkőzésén két finn siker mellett hetedszer nyertek a magyarok.
A selejtezősorozat március közepén folytatódik majd, amikor Chema Rodríguez együttese kétszer játszik Montenegróval. A csoportok első és második helyezettjei, valamint a négy legjobb harmadik biztosítja majd helyét a 2026 januárjában sorra kerülő Európa-bajnokságra. A három rendező ország, Dánia, Norvégia és Svédország, valamint a címvédő Franciaország már biztos résztvevője a tornának.
-
Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
-
Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
-
Orbán Viktor arról beszélt: a magyar rendszerváltás utáni időszakot az a gondolat uralta, hogy nemcsak azért érdemes nyugatra tekintenünk, mert ott jobban élnek, hanem azért is, mert egy olyan önkorrekciós politikai-gazdasági rendszert fedeztek fel valamikor a XVII. századtól kezdődően, amely hosszú távon garantálja stratégiai biztonságunkat.
-
A magyarság az egész világon jelen van. "A mi feladatunk, hogy a kihívásokból lehetőséget kovácsoljunk, ezért lehetőségként tekintünk arra, hogy világnemzetté vált a magyarság" - mutatott rá Semjén Zsolt.
-
A magyar kormányfő felidézte, hogy 17 évvel ezelőtt járt legutóbb kazah elnök Magyarországon. Önmagában ez is aláhúzza Kaszim-Zsomart Tokajev látogatásának fontosságát, aki egy hatalmas országot képvisel az egyik legígéretesebb régióból - mondta.