Ancsin Gábor munkában – ehf
A magyar férfi kézilabda-válogatott 32-23-ra nyert Finnország vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat második fordulójában, vasárnap Vantaaban.
Eredmény, 2. forduló, 2. csoport:
Finnország-Magyarország 23-32 (8-17)
lövések/gólok: 42/23, illetve 51/32
gólok hétméteresből: 0, illetve 4/3
kiállítások: 6, illetve 2 perc
Magyarország: Palasics - Krakovszki Zs. 3, Ancsin 4, Rosta 7, Hanusz 2, Szita 4, Bóka 1, cserék: Sipos 1, Ligetvári, Ónodi-Jánoskúti 2, Lukács 2, Szűcs 1, Bodó 2, Fazekas 1, Bartucz, Imre 2
Szerdán a magyarok Győrben 37-32-re nyertek Szlovákia ellen, a finnek pedig 29-28-ra kikaptak Montenegróban. A magyar keretből ezúttal Győri Mátyás, Bánhidi Bence, Krakovszki Bence és Nagy Benedek hiányzott.
Az első néhány perc alapján szoros első félidőre volt kilátás, mert a házigazdák masszív védekezésből gyors ellentámadásokat vezettek, de ezzel csak hét percig tudták tartani magukat (3-3). Ezt követően a vendégek kilenc percen belül egy 10-0-s sorozattal eldöntötték a meccset, nem véletlen, hogy a 17. percben már másodszor kért időt a finnek svéd szövetségi kapitánya, a játékosként háromszoros olimpiai ezüstérmes, hatszoros világbajnoki érmes, négyszeres Európa-bajnok Ola Lindgren.
A jelentős előnynek köszönhetően Chema Rodríguez szövetségi kapitány bátran cserélhetett és több fiatal játékosnak is lehetőséget adhatott. Ez némileg megtörte a csapat lendületét, és a hibákat kihasználva újra gólokat szereztek a finnek, akik a szünetben ennek ellenére 17-8-as hátrányban voltak.
Négy percen belül öt gólt lőttek a házigazdák a második félidő elején, és máris csak 17-13 volt az állás. Chema Rodríguez - tőle nem szokatlan módon - ekkor sem kért időt, és csapata kikecmergett a hullámvölgyből, bár a folytatásban sem játszott igazán jól, pedig ekkor csak olimpikonok voltak a pályán.
Ahogyan szerdán a felvidékiek ellen, ezúttal is elsősorban a védekezéssel voltak problémák. Az újabb hullámvölgy ellenére sem fenyegette veszély a magabiztos győzelmet, pláne úgy, hogy a meccs utolsó négy gólját a magyarok - ebből hármat Rosta Miklós - szerezték.
Rosta hét találattal a mezőny legeredményesebb játékosa volt, Palasics Kristóf három, Bartucz László hat védéssel zárt. A túloldalon Gauti Hjálmarsson öt gólt dobott, Joonas Klama 11, Patrik Roslander egy lövést védett.
A két csapat kilencedik egymás elleni mérkőzésén két finn siker mellett hetedszer nyertek a magyarok.
A selejtezősorozat március közepén folytatódik majd, amikor Chema Rodríguez együttese kétszer játszik Montenegróval. A csoportok első és második helyezettjei, valamint a négy legjobb harmadik biztosítja majd helyét a 2026 januárjában sorra kerülő Európa-bajnokságra. A három rendező ország, Dánia, Norvégia és Svédország, valamint a címvédő Franciaország már biztos résztvevője a tornának.
-
Bakondi György emlékeztetett: Szíriában megbukott az iráni és oroszországi támogatású rezsim, és nagyon vegyes összetételű, iszlám kötődésű, ezen belül elsősorban szunnita irányultságú csoportok kerültek hatalomra, akik között már meg is kezdődtek bizonyos leszámolások, így a kurdok elleni fellépés.
-
„A Nyugat stratégiai számítása az ukrajnai válságban nagyon világos: elhúzódó kimerítő harcot akar ránk kényszeríteni, hogy az orosz társadalmat kettészakítsa, és megteremtse a színes forradalom feltételeit. Harcolni fognak, ahogy ők mondják, az utolsó ukránig" – fogalmazott Nariskin.
-
Idegen érdekeket szolgált az, aki hazánk ellen szóló álhíreket terjesztett, így veszélybe sodort Szíriában dolgozó magyar diplomatákat, illetve idehaza is terroveszélyt szított: a bűnözőt le kell leplezni.
-
Az nem gyerekség, ami Szíriában történik, és annak hatása Európára, az nem egy jópofaság, amivel viccelődni lehet, meg álhíreket lehet róla mondani, ez vérre megy" - fogalmazott a miniszterelnök.
-
...éllovas volt Balassi Bálint Bocsásd meg, Úristen…kezdősorral írt gyónóversével. De Kölcsey, Babits és még seregnyien alkottak efféle fajtájú, minőségű költeményeket napjainkig is. Bár egyre kevesebben. Ebben közrejátszott azért a kommunizmus több évtizedes pokoljárása is – bolyong a költészet világában Döbrentei Kornél.