Ancsin Gábor munkában – ehf
A magyar férfi kézilabda-válogatott 32-23-ra nyert Finnország vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat második fordulójában, vasárnap Vantaaban.
Eredmény, 2. forduló, 2. csoport:
Finnország-Magyarország 23-32 (8-17)
lövések/gólok: 42/23, illetve 51/32
gólok hétméteresből: 0, illetve 4/3
kiállítások: 6, illetve 2 perc
Magyarország: Palasics - Krakovszki Zs. 3, Ancsin 4, Rosta 7, Hanusz 2, Szita 4, Bóka 1, cserék: Sipos 1, Ligetvári, Ónodi-Jánoskúti 2, Lukács 2, Szűcs 1, Bodó 2, Fazekas 1, Bartucz, Imre 2
Szerdán a magyarok Győrben 37-32-re nyertek Szlovákia ellen, a finnek pedig 29-28-ra kikaptak Montenegróban. A magyar keretből ezúttal Győri Mátyás, Bánhidi Bence, Krakovszki Bence és Nagy Benedek hiányzott.
Az első néhány perc alapján szoros első félidőre volt kilátás, mert a házigazdák masszív védekezésből gyors ellentámadásokat vezettek, de ezzel csak hét percig tudták tartani magukat (3-3). Ezt követően a vendégek kilenc percen belül egy 10-0-s sorozattal eldöntötték a meccset, nem véletlen, hogy a 17. percben már másodszor kért időt a finnek svéd szövetségi kapitánya, a játékosként háromszoros olimpiai ezüstérmes, hatszoros világbajnoki érmes, négyszeres Európa-bajnok Ola Lindgren.
A jelentős előnynek köszönhetően Chema Rodríguez szövetségi kapitány bátran cserélhetett és több fiatal játékosnak is lehetőséget adhatott. Ez némileg megtörte a csapat lendületét, és a hibákat kihasználva újra gólokat szereztek a finnek, akik a szünetben ennek ellenére 17-8-as hátrányban voltak.
Négy percen belül öt gólt lőttek a házigazdák a második félidő elején, és máris csak 17-13 volt az állás. Chema Rodríguez - tőle nem szokatlan módon - ekkor sem kért időt, és csapata kikecmergett a hullámvölgyből, bár a folytatásban sem játszott igazán jól, pedig ekkor csak olimpikonok voltak a pályán.
Ahogyan szerdán a felvidékiek ellen, ezúttal is elsősorban a védekezéssel voltak problémák. Az újabb hullámvölgy ellenére sem fenyegette veszély a magabiztos győzelmet, pláne úgy, hogy a meccs utolsó négy gólját a magyarok - ebből hármat Rosta Miklós - szerezték.
Rosta hét találattal a mezőny legeredményesebb játékosa volt, Palasics Kristóf három, Bartucz László hat védéssel zárt. A túloldalon Gauti Hjálmarsson öt gólt dobott, Joonas Klama 11, Patrik Roslander egy lövést védett.
A két csapat kilencedik egymás elleni mérkőzésén két finn siker mellett hetedszer nyertek a magyarok.
A selejtezősorozat március közepén folytatódik majd, amikor Chema Rodríguez együttese kétszer játszik Montenegróval. A csoportok első és második helyezettjei, valamint a négy legjobb harmadik biztosítja majd helyét a 2026 januárjában sorra kerülő Európa-bajnokságra. A három rendező ország, Dánia, Norvégia és Svédország, valamint a címvédő Franciaország már biztos résztvevője a tornának.
-
Kegyelmi pillanat: újfent magyar adzője van a Ferencváros labdarúgócsapatának. Nagy esély arra, hogy néhány Európa-hírű futballistánk mellett most egy trénerünk is Európa-hírre kapjon, s külön öröm, hogy ezt magyar csapattal teheti meg.
-
Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
-
A presbiteriánus Trump az eskütételkor, ahogy 2017-es beiktatásakor is, két Bibliára helyezte a kezét: a családira, amelyet még az édesanyjától kapott, és Abraham Lincolnéra, amelyre a rabszolgaság intézményének véget vető és az Uniót megmentő 16. elnök esküdött 1861-es beiktatásakor.
-
Orbán Viktor szerint a történelemkönyvekben a soros elnökség fél éve úgy fog szerepelni, amelyben Donald Trump és az európai patrióták megkezdték a Nyugat-átalakítást. A miniszterelnök szerint Ázsia felemelkedésének korszakában élünk. Az angolszász dominancia véget ért. Magyarország előtt az a feladat áll, hogy ebben az új világban sikeres legyen. Ehhez a belső alapok megvannak, de a brüsszeli elitet is le kell győzni.
-