A Patrióták Európáért európai parlamenti (EP-) frakció létrehozta a vallásszabadságért és az egyházakkal, valamint a vallási közösségekkel való párbeszédért felelős munkacsoportját - tájékoztatott Hölvényi György, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) EP-képviselője Brüsszelben szerdán. Gál Kinga, a Fidesz-KDNP EP-delegációjának elnöke, a Patrióták frakciójának első alelnöke közölte: frakciójuk következetesen napirenden tartja az üldözött keresztények tarthatatlan helyzetét szerte a világban.
Hölvényi György, akit a munkacsoport a szerdai alakulóülésen elnökévé választott, az MTI-nek nyilatkozva hangsúlyozta: az Európai Parlament frakciói között egyedülálló módon a Patrióták munkacsoportja az, amely nyíltan, nevében is vállaltan áll ki a vallásszabadság védelméért, az egyházakkal és vallási közösségekkel való párbeszéd folytatása mellett.
A munkacsoport célja, hogy teret adjon az üldözött vallási közösségek képviselőinek az uniós döntéshozók előtti megszólalásra. Emellett az Európai Parlamenten belüli jogalkotási munkában is érvényre kívánja juttatni az egyházakkal és vallási közösségekkel való együttműködés fontosságát, különösen a vallási szélsőségek elleni küzdelem terén - tájékoztatott.
Hölvényi György kiemelte, hogy a munkacsoport mindenkivel együtt kíván dolgozni, aki egyetért a céljaival az Európai Parlamentben. Noha - mint hozzátette - a baloldal részvétele annak jelenlegi állapotában erősen kérdéses.
A politikus hangsúlyozta, hogy a munkacsoport fontosnak tartja a párbeszédet az egyházak társadalmi tanításának megismerése érekében, ahogy a különböző egyházi vélemények megismerését és ütköztetését is a világban történő aktuális eseményekről az általános politikai viták során.
Mindez - mint hangsúlyozta - azért fontos, mert az egyházak úgy Európában, mint azon kívül jelentős társadalmi szerepet töltenek be. Ezt azonban az európai politika megpróbálja háttérbe szorítani - hívta fel a figyelmet.
Hangsúlyozta továbbá: a vallásszabadságot sok helyen támadás éri a világon, különösen az üldöztetés különböző formáitól szenvedő keresztényeket. A vallásszabadság alapvető emberi jog, azt fenn kell tartani és meg kell védeni - jelentette ki. Az Európai Uniónak fel kell lépnie a világ üldözött vallási közösségeinek védelmében, ez idáig ugyanis nem hozott hatékony intézkedéseket ennek érdekében.
Kijelentette: noha a lisszaboni szerződés 17. pontja szerint az egyházakkal folytatott rendszeres párbeszéd az uniós intézmények kötelessége, "sajnálatos", hogy ez az egyébként stratégiai jelentőségű, humanitárius, emberjogi és erkölcsi szempontból is alapvető fontosságú párbeszéd mára tartalmatlanná vált, kiürült, "bürokratikus aktatologatássá" silányult. Ezen akarnak változtatni a Patrióták - jelentette ki. Nem reménytelen az elhatározás, de keményen kell dolgozni - tette hozzá Hölvényi György.
Gál Kinga az MTI-hez eljutatott nyilatkozatában üdvözölte a valláspolitikai csoport megalakulását, kiemelve, hogy a csoport a Patrióta frakción belül Hölvényi György kezdeményezésére jött létre.
Az adatok megdöbbentőnek - hívta fel a figyelmet - minden hetedik keresztényt üldöznek a hitéért. A magyar kormány a Hungary Helps program keretében továbbra is fontos szerepet vállal a vallási közösségek védelmében, különösen a keresztényüldözésben szenvedő közösségek támogatásában világszerte - tette hozzá Gál Kinga.
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
A munkacsoport célja, hogy teret adjon az üldözött vallási közösségek képviselőinek az uniós döntéshozók előtti megszólalásra. Emellett az Európai Parlamenten belüli jogalkotási munkában is érvényre kívánja juttatni az egyházakkal és vallási közösségekkel való együttműködés fontosságát, különösen a vallási szélsőségek elleni küzdelem terén.
-
A BRFK mindenki számára biztosítja a békés gyülekezéshez, véleménynyilvánításhoz való jogot, amíg azzal nem valósítanak meg szabálysértést vagy bűncselekményt.
-
Sajnos lesz elegendő erejük, hogy megvédjék az alvilági módszerekkel dolgozó, álhírgyártó „kollégáikat” – utal a szélsőbaloldali sajtóhálózatra Bánó Attila.