Az orosz politika mindig birodalomban gondolkodik… az emberek meg megszenvedik ezeket… volt egy rövid kijózanodás Gorbacsov alatt, de az már a múlté – elemez dr. Szabó Tamás.
2023. június 21. 11:49
politicalgeography
A NATO-szövetségesek egyetértenek abban, hogy Ukrajna az elmúlt évtizedben közelebb került a csatlakozáshoz, ezért szövetségünk ajtaja nyitva áll előtte - jelentette ki Jens Stoltenberg főtitkár pénteken Brüsszelben. Dr. Szabó Tamást, Antall József államtitkárát, miniszterét kérdezte a Gondola.
– Miniszter úr, a Nyugat azt sugallja, hogy Oroszország ok nélkül támadta meg Ukrajnát. Ha elismernék, hogy előzőleg Ukrajna és a NATO provokatív lépéseket tett, akkor az orosz gazdaság mentesülne a háborús jóvátétel terhétől. Ez a körülmény mennyire merevíti meg a Nyugat helyzetértékelését?
– Én életem nagyobb részében egy az oroszok által megszállt országban éltem. Élő seb volt és van bennem az 56 utáni megtorlás, amit az oroszok vezényeltek… az orosz politika mindig birodalomban gondolkodik… az emberek meg megszenvedik ezeket… volt egy rövid kijózanodás Gorbacsov alatt, de az már a múlté… Nos, Antall József egy nem elkötelezett Ukrajnában reménykedett. Legyen egy semleges zóna, ami elválaszt az oroszoktól. A mostani háború az oroszok újabb szégyene, de valójában egy proxi háború zajlik már régóta az oroszok és az USA között. Mi meg be vagyunk szorulva… Lehet úgy értelmezni, hogy Ukrajnát felhasználják, hogy legyengítsék az oroszokat és domesztikálják Ukrajnát. Így nem a jóvátétel a kérdés, hanem, hogy Ukrajna jogos támogatása kapcsán meddig lehet fönntartani a kvázi orosz-nyugat háborút, s hol van az a pont, ahonnan nincs tovább.
– Ha egyértelművé válna, hogy a NATO provokáló volt, akkor a NATO lenne kénytelen jóvátételt fizetni. Ez ma abszurditás, és honnan tudjuk, hogy ez a a következő években is abszurditás marad?
– Igen, ami egy időben „törvényes” az más időben felfoghatatlan, égbekiáltó bűn. Amit a Ratkó-korszakban súlyosan büntettek, azt 56 nyarától törvényesítették a kommunisták: az abortusz „törvényessége” a legnagyobb népirtás, amit elkövettek a magyar nemzeten. Igen, ebben a háborúban is, amikor a történelem kereke fordul, más lesz a megítélés.
– Ha kiderülne, hogy a NATO is visel felelősséget a mai háborús konfliktusban, akkor hazánknak mint NATO-tagnak a felelőssége is fölmerülne. Ez mennyire nehezíti Budapest mozgását?
– Ki ítélhetné meg, kinek mi a felelőssége? A történelmet a győztesek írják. S mindig átírják. Személyes véleményem az, hogy ez nem a mi háborúnk. Amennyire lehet tartsuk távol magunkat a tűztől. S ahogy egy öreg ember mondta, ne dörgölődzünk a nagy kutyákhoz, mert azokban sok a bolha.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
A korrupt brüsszeli szélsőség, miután a saját zsebét megtömte, a szorgalmas magyar gazdákat a szegénységbe akarja taszítani. A kormány ellenáll a hungarofób - tehát rasszista - EU-támadásoknak.
"Továbbra is fontosnak tartjuk a hazai játékosok képzésének fejlesztése mellett a külföldön élő és játszó magyar, magyar származású, hátterű fiatalok feltérképezését és meghívását a korosztályos válogatottakba. Neveket és klubokat azért nem említek, mert ezen a terepen is versenyhelyzet van" - nyilatkozta Csányi.
A balliberális indulatok láttán valóban elhihetjük, hogy ezek az elvetemült figurák akár katonai erővel is nyomást gyakorolnának ránk, csak hogy megtörjenek és engedelmes brüsszeli lakájokká változtassanak bennünket - fogalmaz Bánó Attila.