Lezuhant egy orosz katonai helikopter
2024. július 25. 08:10

Lezuhant egy Mi-28-as helikopter rutinrepülés közben a kalugai régióban, a személyzet életét vesztette - közölte csütörtökön az orosz védelmi minisztérium.

Mil Mi-28 - Wikipedia

M-26-as - illusztráció, wikipedia

"A helikopter néptelen területen zuhant le. A földön nem keletkeztek károk. A személyzet életét vesztette" - hangzott a tájékoztatás.
   
Az előzetes verzió szerint a helikopter műszaki hiba miatt zuhant le. Az orosz légierő vizsgálóbizottságot küldött a baleset helyszínére.
   
Korábban a régió kormányzója, Vlagyiszlav Sapsa arról számolt be, hogy a helikopter a Zsidrai járásban zuhant le, a helyszínre mentőegységet küldtek.

mti
Címkék:
  • Továbbra is zéró szinten a hazai klubfutball
    Kifejezetten örülni kellene annak, hogy nemzetközi kupameccs előtt hazai bajnokin gyakorolhat az együttes. A nemzetközi meccs a fontosabb, azaz a hazai bajnokit jelentős részben gyakorlásnak, taktika kipróbálásának lehetne tekinteni.
  • Erdők és műanyagok
    Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
  • Siófok - vörös kód
    Fülöp Attila, a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára a HungaroMet Zrt. előrejelzését és az országos tisztifőorvos harmadfokú hőségriasztását figyelembe véve péntek reggel 8 órától vasárnap 24 óráig az egész országra kiadta a vörös kód figyelmeztetést – közölte a Belügyminisztérium csütörtökön az MTI-vel.
  • Az Európai Unió megszűnt világpolitikai tényező lenni
    Szijjártó Péter azt mondta, "folyamatosan hordták, hordják az olajat a tűzre, és ezzel a háború meghosszabbításához, az európai-orosz kapcsolatok már-már kibékíthetetlenné tételéhez vezettek és az európai biztonságot aláásták".
  • Soltész Miklós: fel lehessen kínálni egy másik utat a fiataloknak
    Soltész Miklós a Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó keretében köszöntötte a fiatalokat és kerekasztal-beszélgetésen vett részt. A közmédiának nyilatkozva elmondta: a háború helyett az embereket, a közösségeket a békére kell nevelni. Kiemelte a közös imádság erejét, mely az embert és a közösséget is erősíti, és általa a világra is hatni lehet, amire szerinte nagy szükség van.
MTI Hírfelhasználó