Vasárnap kezdődik a budapesti Újszínházban a Keresztény Színházi Fesztivál, amelyen hat napon át előadásokkal, koncertekkel és kiállításokkal várják a közönséget.
A fesztivált április 6. és 11. között az Újszínház két színpadán és galériájában rendezik meg - olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében.
Mint a rendezvény honlapján olvasható, a fesztivál fő témája a keresztény kultúra megismertetése, értékeinek ápolása. "Színvonalas produkciók segítségével kívánunk rávilágítani a hit és a szakralitás közösségformáló, nemzetépítő és megtartó erejére, mely manapság még aktuálisabb és égetőbb téma, mint valaha" - írják a honlapon.
A fesztivál programjában számos színházi előadás, köztük gyerekeknek szóló produkció, pódium est és Mária-dicsőítő koncert, szakmai beszélgetés, szicíliai marionett-bábszínház, két kiállítás, lengyel misztérium musical, passiójáték és irodalmi összeállítás is szerepel - sorolják.
Április 6-án, vasárnap délelőtt a Bubik István Stúdiószínpadon az Udvari Kamaraszínház László király táltos paripája című zenés meseelőadása látható, délután Szakralitás a művészetben címmel tartanak beszélgetést, amelynek házigazdái Takaró Mihály irodalomtörténész és Dörner György, az Újszínház igazgatója lesznek.
A fesztivál megnyitóját vasárnap este tartják, az Újszínház Galériában ekkor két tárlat is nyílik. A fesztivál ideje alatt látható lesz a Nemes Wanda színművész festményeit bemutató Túl a formán című kiállítás és Kolozs Gyula díszítő …Hogy tanúi legyünk… című fotókiállítása.
A megnyitó után a nagyszínpadon tekintheti meg a közönség a Federico Fellini filmje alapján készült Országúton című előadást, a Soproni Petőfi Színház produkcióját.
Április 7-én, hétfőn délután a stúdióban Silentio transeo (A XX. század elhallgatott irodalma) címmel a Forrás Színház előadása látható Molnár Anikó és Papp Attila szereplésével. Este a nagyszínpadon Tolcsvay Béla Aranyfényű asszony című színházi koncertje várja a közönséget, a fellépők között van Petrás Mária, Török Tilla és Heinczinger Miklós.
A fesztivál április 8-i, keddi kínálatában szerepel az Újszínház Zilahy Lajos Fatornyok című művéből készült produkciója, Csiszár Imre rendezése. Továbbá ezen a napon lesz látható Böjte Csaba ferences szerzetes előadása és a nagyszalontai gyermekotthon lakóinak a Szent Ferenc Alapítvány névadójáról szóló műsora is.
Április 9-én, szerdán a stúdiószínpadon a Boldog Özséb Színtársulat produkciója látható: a Pázmány Péter Katolikus Egyetem színjátszói Csíksomlyói Passiójáték című előadásukat mutatják be. A nagyszínpadon a cataniai Fratelli Napoli Marionett Bábszínház adja elő az olasz város védőszentjének, Szent Ágotának a történetét.
A fesztivál április 10-i, csütörtöki programjában kapott helyet a Forrás Színház előadásában Platón Szókratész védőbeszéde című műve. A koncertszínházi előadás a stúdióban Boráros Imre színművész előadásában hallható, Varga Gábor (zongora) közreműködésével. Este a nagyszínpadon Herczeg Ferenc Az élet kapuja című műve, az Újszínház produkciója, Nagy Viktor rendezése látható.
Április 11-én, a költészet napján, Hűvösvölgyi Ildikó színművész Csendes Csodák című irodalmi estjén Reményik Sándor versei hallhatók, Csáki András gitárművész közreműködésével.
Este a fesztivál zárásaként a nagyszínpadon a lengyel Teatr A nevű társulat Testamentum című, Edith Stein élettörténetét bemutató előadásával várják a közönséget.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Egy politikai motivációk alapján működő nemzetközi bíróságban egy magára valamit adó demokratikus jogállam, mint amilyen Magyarország, nem vehet részt - jelentette ki a miniszterelnök csütörtökön Budapesten azzal kapcsolatban, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból.