A keresztyénség a szolgáló emberek útja
"Ez a szellemiség kapcsolta egybe az egyházi közösséget, de ez a szellemiség kapcsolja össze a nemzetet is, tartja meg az országot, és mutat irányt, amikor az életre vezető utakat keressük: amikor gyermekeket nevelnek, földet művelnek, városokat építenek, könyvet írnak, és akkor is, amikor a hazát védelmezik" - fogalmazott a tárcavezető.
2025. június 1. 15:21

Nyíregyháza, 2025. június 1. Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter beszédet mond a Nyíregyháza-Városi Református Egyházközség új, 930 millió forintos beruházással kialakított szociális központjának átadásán Nyíregyházán 2025. június 1-jén. MTI/Czeglédi Zsolt

A keresztyénség nem a tökéletes, a hibátlan, hanem a szolgáló emberek útja, azoké, akik tudják, hogy ajándékba kapták az időt és az életet, az erőt és a képességet arra, hogy azt valamilyen formában tovább ajándékozzák - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap Nyíregyházán.

Gulyás Gergely a 930 millió forintos beruházással kialakított új református szociális központ átadásán hangsúlyozta, éppen ezért az egyházak küldetése túlmutat a közösségeken, mindenkihez szól, határt és keretet csak az emberi eszközök végessége szab.

"Ez a szellemiség kapcsolta egybe az egyházi közösséget, de ez a szellemiség kapcsolja össze a nemzetet is, tartja meg az országot, és mutat irányt, amikor az életre vezető utakat keressük: amikor gyermekeket nevelnek, földet művelnek, városokat építenek, könyvet írnak, és akkor is, amikor a hazát védelmezik" - fogalmazott a tárcavezető.

Rámutatott, ez a szellemiség építette fel és védte meg a történelem viharai között Európát, ebből nőtt ki a szabad világ, melynek a polgárai nemcsak saját sorsukat tartják kezükben, de mindent megteszek, amit tehetnek a közösségekért és a közösségek részeként, az elesettekért, azokért, akikről gondoskodni szükséges.

Ez szellemiség kell ahhoz is, hogy megőrizzük egyházainkat a 21. század viharai közepette - fűzte hozzá.

Gulyás Gergely szerint azt lehet látni, hogy ma a protestáns egyházakat különösen sok veszély fenyegeti, Nyugat-Európában az egykori befolyásos protestáns egyházak a korszellemet követő egyesületekké válnak, amelyeknek "a jelen valósága fontosabb, mint a Biblia örök iránymutatása".

Éppen ezért fontos, hogy megőrizzük egyházaink egységét és azt az akcióképességet, amelyet jól mutat a saját erőből, komoly tartalékokból és rendkívüli beosztással létrejött nyíregyházi fejlesztés - hangoztatta a miniszter.

Emlékeztetett, Nyíregyházán 2002-ben kezdte meg működését a református szolgálat, a szociális központ épületét pedig 2020-ban vásárolta meg az egyház.
A hosszú ideig tartó munka eredményeként hatszáz, többségében gondozásra szoruló idős ember számára nyújtanak ellátást, meleg ebédet és közösséget, amely testi, lelki és szellemi erőt ad a mindennapokhoz, valamint nyújt segítséget a családoknak - mondta Gulyás Gergely.

Kovács Ferenc, Nyíregyháza Fidesz-KDNP-s polgármestere emlékeztetett, a megyeszékhely örökösföldi városrészében új templom és óvoda épült, valamint számos bölcsődei és iskolai fejlesztést is megvalósítottak.

Amikor a reformátusok saját intézményrendszerüket fejlesztik, azzal a várost is gazdagítják, és sokat segítenek abban, hogy színvonalas szociális ellátás működjön Nyíregyházán - mondta.

A helyi református egyházközség a belváros közelében lévő, korábban társasházként működő épületet alakította át idősek nappali ellátását biztosító szociális központtá, melynek munkálataira saját erőből 930 millió forintot fordított.

MTI
Címkék:
  • Erdők és műanyagok
    Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
  • Egy távoli, hiteltelen „bíróság" ítéleteinek vetnék alá a társadalmat
    Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
  • Harrach Péter: A komfortos jelen
    A boldog békeidőben, amikor sürgető aktualitások hiányában elgondolkodhattunk hosszútávú nemzeti sorskérdéseinkről, határozott véleményem volt, hogy első helyre a demográfiai problémát kell tennünk. Azóta a sorskérdés-versenybe újabbak is beneveztek. Olyanok, amelyek talán nem hosszútávúak, de erőteljesek. Ilyen a szomszédunkban dúló háború és mindaz, ami ehhez kapcsolódik. Reméljük, előbb-utóbb minden tartozékával együtt kiesik a versenyből. Egy komoly kihívó még maradt, a szuverenitás kérdése. Az évszázadok során ezt a küzdelmet úgy megszoktuk, hogy jelenlétét már észre sem vesszük - írja Harrach Péter, a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség elnöke, az mkdsz.hu-n megjelent cikkében.
  • Soltész Miklós: mi, magyarok szeretjük a fiatalokat, a sportot, és tiszteljük a kereszténységet
    Az egy hétig tartó sporteseményen, amelyet Budapesten rendeztek a Katolikus Iskolák Diáksportszövetségének szervezésében, a kormány támogatásával, mintegy 750 gimnazista korú sportoló vett részt 3 kontinens 15 országából. A fiatalok hat sportágban - asztalitenisz, atlétika, futsal, kosárlabda, röplabda, úszás - mérhették össze tudásukat.
  • Tusk dühöngése ellenére fennmarad a magyar-lengyel barátság
    Donald Tusk infantilis árulására, amivel a lengyel nemzetet, a lengyel hazát éppen kiszolgáltatja a nagytőkés (természetesen nem létező) háttérhatalomnak, úgy is tekinthetünk, mint a lengyelek történelmi másnaposságára, amit a kijózanodás fog követni - ért az idők jeleiből Kövesdi Károly.
MTI Hírfelhasználó