A korrupt EU-szélsőség szeretné kiválasztani a magyarországi rektorokat
A már szinte bevallottan korrupt brüsszeli politikusok onnan, az erkölcsi mélységből szeretnék diktálni Magyarországnak, hogy kik legyenek az egyetemi rektorok.
2025. június 7. 22:14
A korrupció főhadiszállása - europarl.u
Brüsszelben azt találták ki, hogy ők mondhassák meg, ki lehet rektor vagy dékán Magyarországon, de követeléseikben még erre is rátettek egy lapáttal - fogalmazott a kultúráért és innovációért felelős miniszter a Magyar Hírlap online kiadásában szombaton megjelent interjúban, amelyben a háborús hangulatkeltésről is beszélt.
Hankó Balázs a magyar felsőoktatás eredményeiről közölte: tizenkét magyar egyetem a világ legjobb öt százaléka közé fér már be, három egyetemünk a legjobb két százalék között szerepel, de van egyetemünk a legjobb egy százalék között is - ismertette az eredményeket.
A megújult magyar felsőoktatás teljesítményelvű, autonóm, rugalmas, és a magyar nemzeti érdekekhez igazodik. Azt támogatja, ami jó a magyar gazdaságnak, a fiataloknak, a társadalomnak - hangsúlyozta a miniszter.
Hozzátette: az Európai Bizottság a magyar egyetemistáknak és a kutatóknak nem adja meg a jogos jusst, másodrangú uniós állampolgárként kezeli őket. Azonban a kormány kiáll értük, "szembemegyünk a hungarofób Manfred Weberrel, Ursula von der Leyennel, továbbá azokkal a baloldali pártokkal, köztük a tiszásokkal, amelyek a brüsszeli vezetőkkel szövetkeztek, és annak örülnek, ha valami árt a magyaroknak" - jelezte.
Kiemelte: egy olyan brüsszeli vezetése van az uniónak, amely nem Európa érdekeit képviseli. Mások érdekeiben jár el, amelyet megpróbál "lenyomni az európaiak torkán", és amikor az európaiak egy uniós választáson nemet mondanak az eddigi vezetésre, akkor addig "buherálja" a szervezetet, amíg nekik kedvező vezetés lesz vagy marad.
A miniszter szerint ugyanez a helyzet az orosz-ukrán háború és az ukrán gyorsított uniós csatlakoztatás ügyében is. Azért tartja "háborús mizériában" az uniót az Európai Bizottság, hogy politikusaik saját hatalmukat fenntartsák, sőt fokozzák a tagállamok nemzeti jogosítványainak csorbításával. Ezt láthattuk az Erasmus- és Horizont-kérdésben is - mutatott rá.
A felsőoktatás ugyanis minden tagállamnak a saját hatáskörébe tartozik, és olyan szabályozás van érvényben Magyarországon, amelyet a magyar egyetemek autonóm vezetői, a szenátusok javasoltak - jelentette ki. Majd arról is beszélt: hat egyetem már perli Brüsszelt a kizárások miatt, és igazat adva nekik jelezte, hogy a kormány is beszállt a perre lépők sorába.
Ismertetve a kizárás folyamatát jelezte: Brüsszelben azt találták ki, hogy a rektorokat és az egyetemi tanárokat is zárják ki a fenntartó kuratóriumokból, és az általuk pénzelt NGO-k mondják meg, hogy kik lehetnek az alapítványok kuratóriumaiban.
Ezt nem hagyhatjuk, nemet kell mondani, és "azoknak is nemet kell mondani, akik hol Brüsszelben, hol hazatérve, itthon, a brüsszelitákat képviselik" - szögezte le Hankó Balázs.
Hozzátette: lett volna lehetőségük a tiszásoknak is kiállni a nemzeti érdekekért, ám amikor a patrióták előterjesztették az Európai Parlamentben azt a javaslatot, hogy minden kutató férjen hozzá a Horizont-támogatásokhoz, és ne támogassa a genderkutatásokat ezek keretében az Európai Bizottság, akkor a tiszások "kummantottak". Ők ugyanazt a szelet fújják, mint a Manfred Weber vezette Európai Néppárt - mondta. Ez legegyértelműbben Ukrajna gyorsított csatlakozását, a genderlobbi, a migráció támogatását jelenti, illetve mindenre vonatkozik, ami szembemegy a magyar érdekekkel - fogalmazott.
A CPAC konzervatív politikai fórumon tartott előadása kapcsán Hankó Balázs arról is beszélt: népességcsere, identitáscsere zajlik, de szólt arról is, hogy a hatvanas években a liberális világ Nyugaton elfoglalta az egyetemeket.
Hankó Balázs a magyar programokról közölte: a kormány a diákok mobilitási programjával, a Pannóniával több fiatalt ér el, mint korábban az Erasmussal. Több mint háromezren vettek részt az első félévben, a másodikban már nagyságrendileg ötezren fognak a világ vezető egyetemein tanulni néhány héttől akár félévig.
A kutatók számára szervezett programoknál Hankó Balázs a hasznosságot emelte ki, mert a tapasztalat szerint minden második uniós Horizont-program tíz év után is lezáratlan. Tavaly tizenkétmilliárd forintot fordított a kormány a magyar Hu-rizont-programra - emelte ki. Hozzáfűzte: a magyar "aranycsapatot" hívjuk haza, és hozzájuk kapcsoljuk a tehetséges fiatalokat.
Ukrajna gyorsított csatlakozásáról megjegyezte: az évente négymillió forintot jelentene családonként, csak eddig Ukrajna két és félmillió forintot vett ki a magyar családok zsebéből. Az energiaszankciók miatt átlagosan 7-ről 14 ezerre emelkedne a villanyszámla, 16-ról 54-re a gázszámla.
"A tiszások nekik írtak alá, ők ezt akarják. Ők kinevetik az édesanyákat, amikor mi azt mondjuk, hogy életük végéig biztosítjuk a személyi jövedelemadó-mentességüket" - mondta egy gödöllői fórumon történteket idézve. Hozzátette: a tiszások azoknak írtak alá, akik el akarják venni a nyugdíjasoktól a tizenharmadik havi nyugdíjat, mert megfogalmazásuk szerint a pénzügyi egyensúlyt így akarják megteremteni. Ők azoknak a klubjában vannak, akik a rezsivédelemmel szemben a szabadpiacot sürgetik az energiaszektorban - sorolta.
Arról, hogy a héten az Európai Bíróság előzetes ítéletet hozott a magyar gyermekvédelmi törvényről, elmondta: "Brüsszel szerint a szexuális propaganda az uniós alapérték, nem a gyermekeink védelme".
A magyarok azonban egyértelműen kiállnak amellett, hogy a gyermekeknek se az oviban, se az iskolában, se az utcán, köztéren, médiában ne lehessen genderpropagandát "tolni". Nem kérünk ebből - jelentette ki.
Elmondta: harcolunk a nemzetünkért, a magyar családokért, a nyugdíjasokért, a fiatalokért. Nem engedhetjük meg, hogy a nyugdíjakat elvegyék, nem engedhetjük meg, hogy kinevessék a családanyákat, nem engedhetjük, hogy a gyerekeinkre ráengedjék a genderlobbit, nem engedhetjük, hogy az energiaszámlák megsokszorozódjanak, mert mi a magyarokért küzdünk itthon is és Brüsszelben is - zárta szavait.
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
A válogatott sorozatban másodszor, története során hatodszor játszhat világbajnoki döntőt, szerdai ellenfele a világkupa-győztes görög csapat lesz, amelyet a csoportkör nyitányán, tíz nappal ezelőtt 10-9-re legyőzött.
Számos nyomásgyakorló szervezetet támogatnak a forrásból, hazánkban többek között a Magyar Helsinki Bizottság, a Menedék - Migránsokat Segítő Egyesület és a Szubjektív Értékek Alapítvány is részesült a pénzekből.
Ugyan miért lenne lényegesen nehezebb dolga a magyar bajnokság második helyezettjének egy görög vagy egy izraeli csapat ellen? Ennyire nulla az NB I, hogy még az ezüstérmesnek is be kell rezelnie egy kelet-európai vagy egy ázsiai csapattól?