A Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) közgyűlése szombaton úgy döntött, hogy csatlakozik az új nemzetközi szövetséghez, a World Boxinghoz (WB).
worldboxing.org
Kovács István, a MÖSZ novemberben megválasztott elnöke a szombati eseményt követően az M4 Sportnak emlékeztetett arra, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) megszakította a kapcsolatot a Nemzetközi Ökölvívó Szövetséggel (IBA), és kizárta soraiból.
„Ahhoz, hogy az olimpiai család tagjai maradjunk, itthon a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elismert tagjai maradhassunk, az kellett, hogy elhagyjuk az IBA-t és átlépjünk a World Boxingba” – magyarázta.
Hozzátette, az alapszabály értelmében az átlépésről az elnökség önállóan is határozhatott volna, ennek ellenére úgy döntöttek, hogy a közgyűlés elé terjesztik a kérdést, mivel „az ökölvívóink életét meghatározó döntésről van szó”.
Kovács örömét fejezte ki, amiért 75 klub képviseltette magát a küldöttgyűlésen, és mind a 75 igennel szavazott. A sportolóként olimpiai, világ- és Európa-bajnok bokszoló elárulta, a WB-vel a csatlakozási tárgyalások már decemberben megkezdődtek és nagyon jól haladnak.
„Én valóban képben vagyok és pontosan tudom, mennyire nagy és kardinális kérdésről kellett most dönteni. Szerencsére a közgyűlés is észnél volt, és pontosan tudta a fenyegető veszély mértékét” – magyarázta.
Mint mondta, tudomása szerint a MÖSZ lesz a WB 75. tagszövetsége. Ez azért is számít mérföldkőnek, mert a WB-nek éppen ekkora létszámra volt szüksége a NOB általi elfogadáshoz. Kovács kifejtette: közös terveik vannak a WB-vel, például szeretnének belépni a versenyrendszerbe, segítenének a sportdiplomáciai célok megvalósításában, utánpótlás Európa-bajnokságot rendeznének, illetve a WB egyik kongresszusának is otthont adnának és szeretnének bekerülni az új nemzetközi szövetség különböző bizottságaiba.
Az elnök a márciusban a szerbiai Nisben sorra kerülő női IBA-világbajnokság kapcsán leszögezte: az a magyar ökölvívó, aki részt vesz bármilyen IBA-versenyen a jövőben, azt kockáztatja, hogy kiírja magát a MÖSZ versenyrendszeréből. A MÖSZ január 16-án írt arról, hogy a WB elnökétől kapott december 14-i tájékoztatás, valamint a MOB-tól érkezett felhívás alapján, illetve a 2028-as olimpián való részvétel érdekében csatlakozni kíván az új és a hivatalos elismerést a NOB-tól várhatóan március végén megkapó világszövetséghez.
A jelenlegi helyzetet a bizonytalanság, a NOB és az IBA között teljesen elmérgesedett viszony jellemzi. Az ökölvívás, amely pillanatnyilag nincs ott a 2028-as Los Angeles-i olimpia programjában, a legutóbbi két olimpián már csak a NOB teljes körű irányításával szerepelhetett a játékokon. A NOB 2023 tavaszán visszavonta az orosz Umar Kremljov elnökölte IBA elismerését, gyakorlatilag teljesen kizárva ezzel az olimpiai mozgalomból. A döntést azzal indokolta, hogy a 2020 vége óta Kremljov irányította nemzetközi szövetség nem tudta megoldani a pénzügyi, sportszakmai és vezetési problémákat.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Felszállt a fehér füst, a konklávé csütörtöki harmadik szavazása sikeres volt, Robert Prevost amerikai bíboros lett a katolikus egyház 267. pápája XIV. Leó néven.
Ma mindennél fontosabb, hogy újra béke legyen: az európai jövőt nem áldozhatjuk fel a háborús készülődés oltárán – hangsúlyozta a KDNP európai parlamenti képviselője csütörtökön közösségi oldalán, adta tájékoztatásul a Kdnp.hu.
A DK-s Vadai Ágnes kérdéseire való válaszolás már szokásszerűen Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes mindennapjai részévé vált. Talán még egy hét sem telt az előző levélváltásuk óta (amiről itt számoltunk be), de máris itt az újabb kérdés. Vadainak vagy fel sem tűnik, hogy a hangulatkeltő kérdéseivel nem a kormányt, a kereszténydemokratákat, hanem a keresztény, hívő embereket, a felekezeteket, jelen esetben konkrétan a Magyar Katolikus Egyházat támadja, vagy direkt ez a célja.