Hétmillió forintra büntette meg Hadházy Ákost Kövér László
2025. március 10. 11:32
A parlament házelnöke, Kövér László, hétmillió forintos pénzbírságot szabott ki Hadházy Ákosra, miután az ellenzéki képviselő egy régebbi, Orbán Viktor által elmondott beszédet játszott le az első parlamenti ülésen. A döntés indoklása sokakat meglepett, hiszen nem csupán a hangfelvétel nyilvános lejátszása miatt rendelt így, hanem – a Ház elnöke szerint – a politikus évek óta nem szólalt fel az általa vezetett parlamentben, valamint azt is hozzátette, hogy Hadházy „illegitim bábszínháznak” tartja az intézményt. Kövér László nyilatkozata szerint a büntetés nemcsak a politikai szabályok megsértésére vonatkozik, hanem arra is, hogy Hadházy Ákos a parlamenti viták helyett szembesíteni próbálta a kormányt egy korábbi, Orbán Viktor által tett kijelentéssel.
A házelnök a büntetést azzal is indokolta, hogy a képviselő figyelmen kívül hagyta a parlamenti normákat, és a jelenlegi politikai helyzet számára egy illegitim bábjáték, pedig az ellenzék szerepkörébe tartozik az is, hogy meghallgassa a kormányt.
A Földön található hatalmas mennyiségű víz halmazállapot-változásainak köszönhetően működik a Föld-légkör rendszerben egy olyan természetes önszabályozó mechanizmus, amelynek a hatására kialakul a fizikailag lehetséges maximális üvegházhatás, amely tovább már nem növelhető, akármennyi széndioxidot bocsátunk ki.
A jól szervezett globális pánikkeltés zavartalanul folyik, amelynek a hatására, főleg a nyugati világban, megjelent egy nálunk még alig ismert új fogalom a pszichiátriai szaknyelvben, nevezetesen a klímadepresszió.
A magyar kormánynak a magyar érdek a legfontosabb, ezért indít véleménynyilvánító szavazást Ukrajna európai uniós tagságáról – mondta a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója hétfő reggel az M1 aktuális csatornán.
Orbán Viktor miniszterelnök szerint amennyiben nem lenne rezsicsökkentés, minden magyar családnak 500–600 ezer forinttal többet kellene fizetnie évente, ennek ellenére az elmúlt hetekben ismét rengeteg hazai és nemzetközi bírálat érte az intézkedést. Olyan kritika is érkezett, miszerint a hazai fogyasztók az uniós átlag felett fizetnek a rezsiért, ezért utánajártunk, hogy mi igaz ebből.
Soltész Miklós a 2003-ban létrejött Karácsfalvai Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum egyik legfontosabb ünnepén, a szebasztei negyven szent vértanúra emlékező kápolnabúcsún mondott köszöntőjében kiemelte azt a hősiességet, amellyel a helyi magyarok kitartanak és kiállnak hitük, valamint a magyar nemzethez való tartozásuk mellett.