Brüsszel a hazaszeretetet akarja összeférhetetlenné tenni - jelentette ki a kulturális és innovációs miniszter keddi brüsszeli sajtótájékoztatóján.
Hankó Balázs a Magyarország Házban megrendezett, a gyermekvédelemmel, valamint az Erasmus és a Horizont európai uniós programokkal kapcsolatos nemzetközi konferencián vett részt.
Sajtónyilatkozatában hangsúlyozta: Magyarország nemet mond Brüsszel birodalmi törekvéseire, különösen azokra a követelésekre, amelyeket az Európai Bizottság az Erasmus programból való kizárás kapcsán fogalmazott meg. A bizottság - Ursula von der Leyen elnök vezetésével, Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke, valamint "a brüsszeliták érdekeit képviselő" Magyar Péter támogatásával - olyan intézkedéseket kíván rákényszeríteni Magyarországra, amelyek korlátoznák a rektorok és más egyetemi vezetők mandátumát, valamint összeférhetetlenségi szabályokat vezetnének be számukra - jelentette ki.
"Mindezt úgy akarják megtenni a brüsszeliták, hogy visszamenőleges jogalkotásra akarják kényszeríteni Magyarországot. Tudjuk, ez a jog egyik legalapvetőbb eleme, hogy visszamenőlegesen nem lehet szabályozni" - hívta fel a figyelmet Hankó Balázs.
Hangoztatta, hogy pontosan azok folytatnak jogállamisági eljárást Magyarországgal szemben, akik a jognak ezt a legalapvetőbb szabályát sem akarják betartani.
Hozzátette, hogy kedd délután ismét tárgyalnak a bizottság képviselőivel, köztük a testület egyik alelnökével is. Mint mondta, továbbra is az a cél, hogy megoldást találjanak az Erasmus és a Horizont programok ügyére, valamint az akadémiai szabadság kérdésére.
"A korábbi egyeztetések nem hoztak érdemi eredményt, ezért a tárgyalások mellett konkrét lépések megtételére is készen állunk"
- fűzte hozzá.
Hankó Balázs beszámolt a magyar kormány által létrehozott Pannónia program eredményeiről is: az első félévben 3042 hallgató kapcsolódott be ebbe a programba, az ösztöndíjas diákok 271-szer "utazták körbe" a Földet, és összesen 561 évet töltöttek külföldön. Az elmúlt fél év során több mint 4000 egyetemi kapcsolat jött létre a program keretében, továbbá 24 505 kreditet ismertek el a részt vevő egyetemek, mivel a Pannónia program teljes kreditelismerésen alapul.
Hankó Balázs arra is felhívta a figyelmet, hogy az Európai parlament patrióta és konzervatív képviselői két héttel ezelőtt olyan módosító javaslatot terjesztettek elő a Horizont kutatási program tárgyalása során, amely minden egyetem bevonását szorgalmazta a programba, ugyanakkor kizárta volna, hogy a kutatási forrásokat genderaktivizmusra és genderpropaganda céljára használják fel. Ennek ellenére az Európai Parlament - élén a Manfred Weber vezette Európai Néppárttal, amely a baloldali frakciókkal működött együtt - nem támogatta a kezdeményezést - tette hozzá.
A miniszter elmondta, hogy a konferencián szóba került az európai diploma kérdése is, amelynek kapcsán hangsúlyozták, hogy a normalitás erőinek egységet kell alkotniuk. Brüsszel ugyanis az európai diploma bevezetésével a nemzeti hatásköröket akarja elvonni a felsőoktatásban: központilag akarják meghatározni, mi számít európai egyetemnek és diplomának. Magyarország ezzel nem ért egyet, elutasítja, hogy ideológiai alapon szabják meg az oktatás kereteit - tette hozzá.
Kiemelte, hogy a gyermekvédelem kiemelt, alkotmányos védelmet élvez Magyarországon. Ezért fogadta el a magyar parlament a gyermekvédelmi törvényt, amely korlátozza az LMBTQ- és genderpropaganda jelenlétét az iskolákban, valamint a 18 év alattiak számára a médiában. Magyarország emellett bevezette a pedofilnyilvántartást is. Mindezek ellenére az Európai Bizottság - nem is annyira a tagállamok, mint inkább azok politikai vezetői révén - folyamatosan támadja Magyarországot ezekért az intézkedésekért - mutatott rá.
Hankó Balázs szerint egyre többen értenek egyet abban, hogy a hagyományos családmodellt és a gyermekek védelmét kell a középpontba helyezni, nem pedig a migrációt. Beszámolt arról is, hogy konferencián ismertetésre került egy friss jogeset is, amelyről az Európai Unió Bírósága március 13-án hozott döntést. Az ügy lényege, hogy Magyarország 2014-ben befogadott egy menekültet, aki a biológiai neme helyett a választott nemét szerette volna hivatalosan feltüntetni - noha a magyar alkotmány ezt nem teszi lehetővé. A Fővárosi Törvényszék előzetes döntéshozatali kérdést terjesztett az uniós bíróság elé, amely végül úgy határozott, hogy az adatvédelmi (GDPR) szabályozások alapján Magyarországon is érvényesíteni kell a genderideológiát. Ez a döntés azt a törekvést mutatja, hogy Brüsszel ily módon is beavatkozik a nemzeti szuverenitásba.
"Mi azonban világosan kimondjuk: a férfi férfi, a nő nő, és nemet mondunk arra, hogy a hazaszeretetet összeférhetetlenné nyilvánítsák. Éppen ezért, patrióta és konzervatív barátainkkal együtt, a normalitás, nemzetünk és Európa jövője érdekében folytatjuk a megbeszéléseket és a tanácskozásokat" - mondta.
A miniszter azzal zárta nyilatkozatát, hogy a következő brüsszeli konferenciára meghívják az Európai Bizottság képviselőit is.
"Kíváncsiak vagyunk arra, mit mondanak a szakemberek és döntéshozók azoknak a diákoknak a véleményére, akiket kizártak a programokból, valamint azoknak a rektoroknak a tapasztalataira, akiket szintén kizártak a folyamatokból. Érdekel bennünket az is, miért nem értenek egyet a tradicionális, hagyományos családmodellel"
- jelentette ki Hankó Balázs.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Egy közösség dönthet úgy, hogy feltételekhez köti a beköltözést és az ingatlanszerzést a területén, mert nincs már elég ingatlana és nem bírja a kommunális infrastruktúrája, vagy éppen csak a hagyományait szeretné megőrizni.
Egy apáca és egy ferences szerzetes vezetésével csendes elvonulásokat szerveznek katolikus nemzeti kegyhelyünkön, Mátraverebély-Szentkúton. Takács M. Klarissza ferences szegénygondozó nővér szerint a csend gyógyít, tisztít és segít észrevenni a belső kérdéseket, amelyek talán már régóta várják a választ.
Móring József Attila, somogy vármegye országgyűlési képviselője intézett kérdést Dr. Navracsics Tibor közigazgatási és területfejelsztési miniszterhez, hogy a kormány milyen lépéseket tesz a Somogy vármegyei vidék fejlesztése érdekében. Az országgyűlésben Latorcai Csaba válaszolt a kérdésre. A parlamenti államtitkár hangsúlyozta, hogy képviselő úr választókörzetében is számos beruházás valósult meg az elmúlt években, de Barkóczi Balázs, a Demokratikus Koalíció képviselője, nem éppen demokratikus módon bekiabált és nevetségesnek nevezte, hogy a kormány minden korábbinál több pénzzel támogatja a települések fejlődését, a vidék megerősödését.