Lemondott kuratóriumi elnöki posztjáról Klaus Schwab, a Világgazdasági Fórum alapítója, amely szervezet üzleti és politikai vezetők éves találkozója a svájci hegyi üdülőhelyen, Davosban a globalizáció szimbólumává vált.
Schwab - trendsmena.com
A genfi székhelyű WEF hétfőn jelentette be, hogy a 88 éves Schwab, aki évtizedek óta a davosi összejövetel arca volt, távozik.
wikipedia
"A közelmúltbeli bejelentésemet követően, és a 88. életévem betöltésekor úgy döntöttem, hogy azonnali hatállyal lemondok a kuratórium elnöki és tagi tisztségéről" - mondta Schwab a WEF által kiadott közlemény szerint.
A WEF igazgatótanácsa közleményben tudatta, hogy egy április 20-i rendkívüli ülésen elfogadta Schwab lemondását, amelynek ideiglenes elnöki tisztét Peter Brabeck-Letmathe alelnök tölti be, és megkezdődött az új elnök keresése.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
„Mutasd a KDNP honlapját! – kérte utolsó találkozásunkkor. Én már nem tudom megtalálni. Nézte a képeket, aztán lehanyatlott a keze. – Köszönöm”– rebegte, kicsit nehezen érthetően. Még a családjáról beszélt. „Imádkozzál értük” – kértem. „Tudod, minden olyan nehéz!” – válaszolta.
Takács Péter azt mondta, a magyar egészségügy legnagyobb ünnepén az első szó a köszöneté: köszönjük az orvosoknak, ápolóknak, az egészségügyben dolgozóknak, hogy nap mint nap állhatatos munkával gondozzák a rájuk bízott betegeket.