Orbán Viktor: fölényes győzelmet aratnánk egy mostani választáson
A Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (k) előadása előtt a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktáborban az erdélyi Tusnádfürdőn 2025. július 26-án. Mellette Tőkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke (j) és Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke. MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán
Utoljára frissítve: 2025. július 26. 12:30
2025. július 26. 11:37
Saját belső felméréseik szerint fölényes győzelmet aratna és elsöprő többséget szerezne a kormányoldal egy most vasárnapi országgyűlési választáson, és a 106 egyéni választókerületből 80-ban szereznének mandátumot - közölte Orbán Viktor miniszterelnök a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) zárónapján, szombaton délelőtt mondott előadásában.
Hozzátette: ezzel nem volna elégedett, mert 2022-ben 87 helyen nyertek jelöltjeik. Miért adnánk alább 2026-ban? Nem adjuk alább - fogalmazott a közmédia által is közvetített beszédben.
A kormányfő jelezte: cikluszárónak szánja beszédét, de arra készül, hogy egy év múlva ciklusnyitó előadást tart ugyanitt, majd a választás külhoni magyarok életére gyakorolt hatását hangsúlyozta, mondván, mindig két sors közül lehet választani.
Kijelentette: a Brüsszelből irányított magyarországi ellenzéki krédója már elhangzott, amikor Nagyváradot román földnek nevezték.
Mi ennek az ellenkezőjét képviseljük, mi azt mondjuk, hogy az államnak vannak határai, a nemzetnek nincsenek, ezért a nemzeti kormányra mindig lehet számítani. Kiállunk a magyarokért, küzdeni fogunk önökért is, és azt kérem, hogy önök is álljanak ki a saját jövőjükért - fogalmazott Orbán Viktor.
A világháború esélye folyamatosan nő
A világháború esélye folyamatosan nő, Magyarországnak pedig fel kell készülnie arra, hogy kimaradjon a konfliktusból - jelentette ki a magyar miniszterelnök szombaton Tusnádfürdőn.
Orbán Viktor a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) zárónapján azt mondta, a korábbi világháború kitörését olyan előjelek előzték meg, mint a nagyhatalmak közötti rivalizálás erősödése, a fegyveres konfliktusok számának növekedése vagy a felerősödő fegyverkezési verseny.
Magyarországnak csigavérre, higgadtságra, stratégiai nyugalomra van szüksége - hangsúlyozta a miniszterelnök. Úgy fogalmazott: Ukrajnát akkor sem szabad felvenni az Európai Unióba - amivel a háborút is behoznánk - hogyha egész Brüsszel a feje tetejére áll.
Magyarország diplomáciai és hatalmi befolyásának korlátai nyilvánvalóak. Ezért elsősorban a regionális békére kell összpontosítani. Békeszövetségeket kell kötni, akivel csak lehet - hangsúlyozta Orbán Viktor.
A kormányfő leszögezte, a háborúból való kimaradásra fel kell készülni. Ehhez jó kapcsolatot kell ápolni a világ minden hatalmi központjával. Arra van szükség, hogy minden nagyhatalom gazdaságilag és anyagilag érdekelt legyen Magyarország sikerében, vagyis senki ne legyen érdekelt Magyarország lerombolásában és meggyengítésében.
A háborúból való kimaradás feltétele, hogy legyen erőnk megvédeni magunkat - mondta Orbán Viktor, hozzátéve: "itt van még teendő, habár a honvédelmi kiadások már 1750 milliárd forintnál tartanak".
A kormányfő hangsúlyozta, teljes nemzeti egyetértésre van szükség arról, hogy Magyarország nem zárkózhat be semmilyen blokkba. "A nyugati szövetségi rendszer részei vagyunk, de ott kell lennünk a keleti gazdaságban is" - tette hozzá.
Digitális polgári köröket alapítunk
Orbán Viktor bejelentette, hogy digitális polgári köröket alapítanak, mert "szükség van egy digitális polgári erőre", és létre kell hozni a digitális térben a "szétrombolás kultúrájának ellenpontját". A miniszterelnök erről a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktáborban (Tusványos) tartott előadásában beszélt szombaton Tusnádfürdőn.
Orbán Viktor közölte: az első számú digitális polgári kört már meg is alapították, előadása végén annak honlapja elindul, és minden információ ott érhető el.
Kiemelte: a digitális polgári körök megalakításának van választási jelentősége, de jóval túlmutat azon. "Nekünk, jobboldali, polgári, keresztény konzervatív, nemzeti közösségnek Magyarországon is kezdenünk kell valamit a virtuális térrel. Ma ez ellenséges terület és ez nincs így jól" - fogalmazott.
Orbán Viktor kitért arra: az elmúlt másfél évtizedben valami megváltozott a világban, webkamerákra cseréltük a kávézókat, fórumokra a baráti találkozókat, chat ablakokba költöztettük a beszélgetést, és ha valami nem az internetről indul, nem lesz belőle semmi. Ez a változás végigsöpört az egész nyugati világon, nincs benne semmi sajátosan magyar. Ugyanakkor magyar jelenség a durvaság, a sértegetés, a trollkodás és a digitális erőszak.
Aki vállalja a polgári, nem baloldali, nem progresszív, nem libsi meggyőződését, azt megtámadják, kigúnyolják, méltóságában bántalmazzák, és ez ellen tenni kell valamit, létre kell hozni a digitális térben a szétrombolás kultúrájának ellenpontját - mondta.
Hozzátette: a tiszás digitális agresszió ellen korábban már létrehozták a Harcosok Klubját és ez fontos, de nem mindenkinek való a harc. "Van, akinek kifejezetten elege van a konfliktusokból, ezért kell egy hely, egy tér azoknak is, akik nem akarnak részt venni direkt politikai csatákban, de részt akarnak venni az országépítésben. Kell egy tér, egy támasz, kell a politikai és közösségi védelem, kell sok digitális polgári kör" - fogalmazott Orbán Viktor.
Se a Tiszát, se a DK-t nem engedjük kormányra
Az Európai Unió eldöntötte, legyen ukránbarát és brüsszelbarát kormány Magyarországon, mi pedig eldöntöttük, hogy se a Tiszát, se a DK-t nem engedjük kormányra, mert azt akarjuk, hogy Magyarországnak békepárti és nemzeti kormánya legyen - jelentette ki a miniszterelnök szombaton, Tusnádfürdőn.
Orbán Viktor a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) zárónapján azt mondta: az EU eldöntötte, hogy háborúba megy, és hogy ha az Egyesült Államok kiszáll, akkor is folytatja Ukrajna támogatását. Ezzel szemben - folytatta - Magyarország eldöntötte, hogy nem megy háborúba.
"Az Európai Unió eldöntötte, hogy annak érdekében, hogy Magyarország is háborúba menjen, legyen ukránbarát és brüsszelbarát kormány Magyarországon. Ez a magyar belpolitika mai alapképlete. Mi pedig eldöntöttük, hogy se a Tiszát, se a DK-t nem engedjük kormányra, mert azt akarjuk, hogy Magyarországnak békepárti és nemzeti kormánya legyen" - jelentette ki.
Arra is kitért: a Magyarországnak járó uniós pénzt pénz felét, 12 milliárd eurót, már hazahozta a kormány, és a másik fele is meglesz, mert amíg nem kapja meg Magyarország az elmaradt pénzt, addig nem lesz új hétéves európai költségvetés, ennek elfogadása ugyanis egyhangúságot igényel. "Hazahozzuk és nem teszünk semmilyen engedményt sem a szuverenitásunkból" - mondta.
Arra figyelmeztetett: a Tiszások és a DK-sok "tandeme" is hazahozná az EU-s forrásokat, mert van egy megállapodásunk Brüsszellel, hogy cserébe támogatják majd a háborút Ukrajnában, beleegyeznek Ukrajna európai uniós tagságába, végrehajtják a migrációs paktumot, visszavonják a gyermekvédelmi törvényt, visszavonják a multikat terhelő adókat és eltörlik a rezsicsökkentést. "Vagyis lesz pénz a szuverenitásunkért cserébe. Ez az ő lehetőségük. Azt javaslom, inkább hozzunk haza mi" - jegyezte meg.
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
Szijjártó Péter kiemelte, hogy a kínai beruházások az elmúlt években több tízezer új munkahelyet teremtettek Magyarországon, a legmagasabb technológiai színvonalat képviselik, és hozzájárulnak a folyamatos exportrekordokhoz.
Rétvári Bence kitért arra, hogy a betegek egyre inkább a gyors és kényelmes ügyintézést választják, a digitális egészségügyi rendszer egyre inkább a hétköznapok részévé válik. Az EgészségAblakban bármikor, bárhonnan lehet szakrendelőbe időpontot foglalni, akár otthonról, a buszról, a strandról, az edzőteremből, éjjel, nappal - sorolta az államtitkár.
Napról napra olvassuk, hogy katolikus tanárokat, csak azért, mert katolikusok, vesszőfutás alá vesznek, ostorhegyre vesznek és lépésről lépésre szisztematikusan organizálva támadnak, csak azért, mert katolikus, hitbuzgalmi társaságoknak tagjai.