Nacsa Lőrinc: a kormány kiáll a külhoni magyar közösségek nyelvi jogai mellett
A magyar kormány kiáll a külhoni magyar közösségek nyelvi jogai mellett, különösen igaz ez a legnehezebb helyzetben lévő nemzetrész, a kárpátaljai magyarság esetében - jelentette ki a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a Facebookra pénteken, az anyanyelv nemzetközi napján feltöltött videónyilatkozatában.
2025. február 21. 15:34
Nacsa Lőrinc beszámolt arról, hogy támogatják a külhoni magyar fiatalok anyanyelven történő oktatását a bölcsődétől az egyetemig, évente 300 ezer gyermek számára teszik lehetővé a minőségi anyanyelvi oktatást szerte a Kárpát-medencében és a nagyvilágban.
"Folyamatos és kiszámítható támogatásban részesítjük a külhoni magyar oktatási intézményeket, hiszen ezek a magyarság megmaradásának bástyái" - mutatott rá.
Hozzátette, céljuk, hogy "csodálatos anyanyelvünk, a magyar nyelv ne csak 100, hanem 1000 év múlva is éljen, és virágozzon mindenhol, ahol magyarok élnek".
"Nyelvében él a nemzet" - idézte az államtitkár Széchenyi Istvánt, hangsúlyozva, hogy az anyanyelv nemzetközi napján különösen fontos emlékezni erre.
Úgy értékelte, büszkék lehetünk arra, hogy a világ egyik legnehezebb és legkülönlegesebb nyelvét beszéljük.
"Anyanyelvünk egyben a legnagyobb nemzetmegtartó erőnk is, hiszen ez köt össze bennünket, magyarokat, éljünk bárhol a világon" - jegyezte meg.
Nagya Lőrinc felhívta a figyelmet arra, hogy "ötmillió honfitársunk él az ország határain túl, számukra létkérdés, hogy szabadon használhassák anyanyelvüket és megélhessék magyarságukat".
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
Ugyan miért lenne lényegesen nehezebb dolga a magyar bajnokság második helyezettjének egy görög vagy egy izraeli csapat ellen? Ennyire nulla az NB I, hogy még az ezüstérmesnek is be kell rezelnie egy kelet-európai vagy egy ázsiai csapattól?
Számos nyomásgyakorló szervezetet támogatnak a forrásból, hazánkban többek között a Magyar Helsinki Bizottság, a Menedék - Migránsokat Segítő Egyesület és a Szubjektív Értékek Alapítvány is részesült a pénzekből.
Oroszország ukrajnai háborúja ürügyként szolgál arra, hogy az Európai Uniót a vezetése a béke, demokrácia és jólét ígéretéből a háború, a diktatúra és az elszegényedés valóságává alakítsa - leplezte le a brüsszei szélsősőg valódi tervét Kövér László.